o naskontaktpomocNowości
Infolinia: (+48 42) 239 41 77, Czynna: Pn-Pt 9-18 Sb 10-14
Zaloguj|Nowe konto

LOGOWANIE

X

Nowe kontoZapomniałem hasła!
Język:PolskiEnglish
Sklep fotograficzny Fripers.pl
0

Światłomierz Polaris Dual 5 (podświetlany LCD, ruchoma głowica)


Kod produktu:  AS9700
Producent: Polaris

Wbudowany podświetlany wyświetlacz LCD, ruchoma głowica
Zakres czułość filmu: 3 - 8000 ASA
Zakres przysłon: F0,5 - F90
Światło ekspozycji: -4 - 26
Czasy ekspozycji dla światła błyskowego: 1-1/500 s
Czasy ekspozycji dla światła ciągłego: 60s - 1/8000 s

 

 

Zobacz pełny opis >>

Światłomierz Polaris Dual 5 to wewnętrznie udoskonalona wersja modelu Polaris Dual 2. Cechy wyróżniające nowy model to nowa ruchoma głowica, 5 stopni pomiaru punktowego oraz podświetlany większy wyświetlacz LCD. Światłomierz pozwala zmierzyć światło zastane, stałe i błyskowe (w tym również odbite). Wbudowany wizjer optyczny umożliwia punktowy pomiar światła w promieniu 5 różnych punktów. Nowy tryb Multi Flash natomiast zmierzy moc od 2 do 9 błysków lampy błyskowej i wyliczy ich średnią. Pamięć światłomierza zapamiętuje dane z ostatniego pomiaru - ostatnio używany rodzaj pomiaru; czułość filmu; czas i kalibrację. Dodatkowe zalety takie jak małe wymiary, niska waga i uniwersalne zasilanie czynią z niego doskonałe narzędzie pracy studyjnej i plenerowej. 

 • Światłomierz dokonuje pomiaru światła w jednostkach EV w zakresie od EV 1 do EV 19.9 (przy ISO/100) z dokładnością do 1/10 stopnia przesłony. Element światłoczuły zamknięty został w silikonowej diodzie zbierającej dane z kąta do 35°. Tak szeroki kąt pomiaru pozwala na dokładny pomiar w sytuacjach problematycznych dla starszych modeli światłomierzy takich jak - nierównomiernie oświetlona twarz lub kontrastowe otoczenie. 
 • Na wyposażeniu światłomierza płaski dyfuzor do określenia natężenia-iluminacji, kontrastu i ekspozycji. Dyfuzor sprawdzi się szczególnie w czasie wykonywania zdjęć przedmiotów płaskich - dokumentów, dzieł sztuki. 
 • Celownik punktowy pozwala na pomiar światła: ciągłego, odbitego i błyskowego. Pomiaru światła błyskowego dokonać można również po przez bezpośrednie podłączenie światłomierza do aparatu. 
 • Podświetlany ekran LCD stanowić będzie wygodne rozwiązanie w miejscach słabo oświetlonych lub w czasie pracy po zmroku. Jest na tyle duży, aby móc odczytać parametry z poziomu wyciągniętego ramienia. 
 • Do zasilenia światłomierza będziesz potrzebował jedynie pojedynczej baterii AA - jej wymiana i zakup nie powinny wiec nastręczać zbyt wielu problemów. 
 • Ultra-cienka konstrukcja pozwala na jego łatwe przenoszenie np. w kieszeni koszuli.

Charakterystyka

 • Czułość filmu: 3-8000 ASA
 • Zakres przysłon: F0,5-F90 z dokładnością do 1/10 stopnia
 • Światło ekspozycji: -4 - 26
 • Czasy ekspozycji dla światła błyskowego: 1-1/500 s (w tym w tym dodatkowo 1/25, 1/50, 1/75, 1/80, 1/90, 1/100, 1/200 i 1/400 sek.)
 • Czasy ekspozycji dla światła ciągłego: 60 s -1/8000 s.
 • Podświetlony LCD (czas wyświetlania parametrów 5 min.)
 • Celownik punktowy

Specyfikacja

 • Wymiary: 119 x 63 x 21 mm
 • Waga: 93 g
 • Zasianie: 1 x bateria AA (R6)

W zestawie z światłomierzem znajdują się futerał i pasek na szyję. 

Dane techniczne
Waga93 g
Wymiary 119 x 63 x 21 mm

Dodaj swoją opinię >

Brak opinii - bądź pierwszy.

Oddajemy do waszej dyspozycji zakładkę "Pytania".
Za jej pośrednictwem możecie zdobywać wiedzę dotyczącą konkretnych produktów i dzielić się swoimi doświadczeniami z innymi użytkownikami Fripers.pl. Wiesz jak odpowiedzieć na pytanie postawione przez innego użytkownika? Śmiało! A może masz inne pytania? To odpowiednie miejsce żeby je zadać. Wybierając w formularzu opcję "Pytanie do obsługi" możesz również zapytać nas o kwestie związane z dostępnością towaru czy dostawą.
Jeśli chcesz się podzielić swoją opinią skorzystaj z zakładki Opinie :)

Zadaj pytanie

Brak pytań - bądź pierwszy.

Podziel się Podziel się na facebook-uPodziel się na Twitterz-ePodziel się na Google+ | Drukuj
Sklep i punkt odbioruŁódź, Pomorska 41
PN-PT: 9-18 / SB: 10-14
ND: nieczynne
Zobacz na mapie >

Twoje konto:
Logowanie
Załóż nowe konto
Sklep fotograficzny Fripers.plFreepers Spółka Cywilna
K.Rogalski, G.Śmiechowicz, M.Wieruszewski

90-203 Łódź, ul. Pomorska 41
NIP:7251953528
Płatności:
Dostawa:

Fripers.pl korzysta z technologii opartej na wykorzystaniu plików cookie. Używamy ich w celu dostosowania witryny do potrzeb użytkowników. W każdej chwili możesz wyłączyć obsługę plików cookie w ustawieniach swojej przeglądarki. Więcej informacji na temat wykorzystywanych przez nas rozwiązań znajdziesz w polityce prywatności.

© Freepers 2009-2019. ul. POMORSKA 41, 90-203 Łódź Prezentowane na stronie zdjęcia, wykresy, grafiki oraz treści są chronioną przez prawo własnością firmy Freepers S.C. oraz jej partnerów. Wykorzystywanie ich bez zgody właściciela jest zabronione.