o naskontaktpomocNowości
Infolinia: (+48 42) 239 41 77, Czynna: Pn-Pt 9-18 Sb 10-14
Zaloguj|Nowe konto

LOGOWANIE

X

Nowe kontoZapomniałem hasła!
Język:PolskiEnglish
Sklep fotograficzny Fripers.pl
0

Filtr prostokątny czerwony FreePower 84x99 mm z gradacją typ Cokin P


Kod produktu:  APF-FP-LNCG07
Producent: Freepower

Filtr czerwony z gradacją
Wymiary: 84x99 cm

Kod barwy: CPG-07

 

Zobacz pełny opis >>

Wybierz pasujące akcesoria i płać za wysyłkę tylko raz!

Filtr prostokątny 84x99 mm typu Cokin P - czerwony z gradacją. 

Filtry z gradacją, czyli takie w których nasycenie koloru zmienia się płynnie wzdłuż dłuższego boku, pozwalają uzyskać zdjęcia o naturalnych przejściach tonalnych. Mniej więcej od połowy filtra zaczyna się płynne przejście do pełnego koloru, dzięki czemu unikamy wyraźnego odcięcia obu części.

 

Filtr czerwony jest jednym z najbardziej krańcowo działających filtrów efektowych, tłumi wszystkie promienie poza promieniami czerwonymi i częścią pomarańczowych. Efektem jest więc silne rozjaśnienie barwy czerwonej i pomarańczowej przy równoczesnym przyciemnieniu wszystkich pozostałych barw. Jedyny wyjątek od tej zasady stanowi zielona barwa krajobrazu. Okazuje się bowiem, że zieleń niektórych drzew, krzewów i traw fotografowanych przez ciemny filtr czerwony wychodzi na zdjęciach bardzo jasno. Jest to tzw. efekt Wooda.

 

Zastosowanie

Rozjaśnianie przedmiotów

  • Filtr czerwony stosujemy głównie wtedy, gdy chcemy rozjaśnić przedmioty o barwie czerwonej lub barwach do niej zbliżonych przy równoczesnym przyciemnieniu barwy niebieskiej i zielonej (z wyłączeniem zieleni roślinnej).

Zdjęcia krajobrazowe

  • Filtr czerwony jest niezastąpiony jeśli chcemy w fotografowanym krajobrazie osiągnąć nastrój burzowy oraz nadać groźny wygląd chmurom, lub uzyskać na zdjęciu efekt oświetlenia księżycowego tzn. otrzymać bardzo ciemne niebo z jasnymi obłokami oraz mroczny krajobraz.

Portrety

  • Zdjęcie portretowe wykonane przez filtr czerwony będzie daleko odbiegało od rzeczywistego wyglądu portretowanej osoby. Uzyskamy wówczas bladą twarz i białe usta, ponadto wystąpi bardzo silne przyciemnienie niebieskich oczu, a włosy blond wyjdą na zdjęciu jako białe. Czerwony filtr powoduje m.in. to, że ubrania w rzeczywistości żółte, pomarańczowe lub czerwone będą na zdjęciu białe.

Dodaj swoją opinię >

Brak opinii - bądź pierwszy.

Oddajemy do waszej dyspozycji zakładkę "Pytania".
Za jej pośrednictwem możecie zdobywać wiedzę dotyczącą konkretnych produktów i dzielić się swoimi doświadczeniami z innymi użytkownikami Fripers.pl. Wiesz jak odpowiedzieć na pytanie postawione przez innego użytkownika? Śmiało! A może masz inne pytania? To odpowiednie miejsce żeby je zadać. Wybierając w formularzu opcję "Pytanie do obsługi" możesz również zapytać nas o kwestie związane z dostępnością towaru czy dostawą.
Jeśli chcesz się podzielić swoją opinią skorzystaj z zakładki Opinie :)

Zadaj pytanie

Brak pytań - bądź pierwszy.

Podziel się Podziel się na facebook-uPodziel się na Twitterz-ePodziel się na Google+ | Drukuj
Sklep i punkt odbioruŁódź, Pomorska 41
PN-PT: 9-18 / SB: 10-14
ND: nieczynne
Zobacz na mapie >

Twoje konto:
Logowanie
Załóż nowe konto
Sklep fotograficzny Fripers.plFreepers Spółka Cywilna
K.Rogalski, G.Śmiechowicz, M.Wieruszewski

90-203 Łódź, ul. Pomorska 41
NIP:7251953528
Płatności:
Dostawa:

Fripers.pl korzysta z technologii opartej na wykorzystaniu plików cookie. Używamy ich w celu dostosowania witryny do potrzeb użytkowników. W każdej chwili możesz wyłączyć obsługę plików cookie w ustawieniach swojej przeglądarki. Więcej informacji na temat wykorzystywanych przez nas rozwiązań znajdziesz w polityce prywatności.

© Freepers 2009-2019. ul. POMORSKA 41, 90-203 Łódź Prezentowane na stronie zdjęcia, wykresy, grafiki oraz treści są chronioną przez prawo własnością firmy Freepers S.C. oraz jej partnerów. Wykorzystywanie ich bez zgody właściciela jest zabronione.