Torby i plecaki

Równie ważne jak sam sprzęt, którego używamy do robienia zdjęć, jest to w jaki sposób i w czym go przechowujemy oraz transportujemy. Dobry plecak, czy torba fotograficzna pozwalają znacznie poprawić komfort pracy w terenie. Zależnie od ilości posiadanych akcesoriów oraz sposobu i miejsca pracy, możemy mieć małą i poręczną kaburę lub postawić na nieco większe torby fotograficzne, które pomieszczą również dodatkowe obiektywy. Do wyboru jest ponadto wygodny plecak, maksymalnie usztywniona walizka lub absolutnie mobilna kamizelka reporterska. W ofercie sklepu znajdują się również rozwiązania łączące zalety różnych wspomnianych opcji, m.in. torba na aparat, która można przekształcić w plecak lub plecaki fotograficzne z kółkami, które można ciągnąć po twardej nawierzchni tak samo, jak walizkę. Zapraszamy!

Etui dla początkujących i mobilnych

Dla osób początkujących, używających aparatów kompaktowych, pojedynczych, hybrydowych lub lustrzanek z jednym niewielkim obiektywem, którym zależy na łatwym i szybkim dostępie do aparatu i akcesoriów, dobrym wyborem będzie etui na aparat, kabura lub pokrowiec. Rozwiązanie to będzie wygodne podczas spaceru czy wycieczki, kiedy ograniczymy ilość sprzętu do minimum. Pokrowiec czy etui ochroni sprzęt przed deszczem i zmieści się do torby czy plecaka.

Torba dla bardziej wymagających fotografów

Im bardziej doświadczony jest fotograf, tym więcej specjalistycznych akcesoriów chce mieć zawsze przy sobie. W takim przypadku najlepsze będą poręczne torby foto, które potrafią pomieścić dość dużo sprzętu takie, jak dodatkowe obiektywy, zapasowe akumulatory, lampy, światłomierz czy karty pamięci. Wybór jest na szczęście bardzo duży ? od małych i niedrogich pokrowców, aż po mocno rozbudowane torby, które zmieszczą dwa aparaty z osprzętem.

Plecak dla użytkowników cięższego sprzętu

W przypadku, gdy czeka nas dłuższy spacer lub wycieczka rowerowa, a nasz sprzęt waży kilkanaście kilogramów, najlepszym rozwiązaniem będzie specjalny plecak foto, który pomieści więcej sprzętu niż torba oraz umożliwi zamocowanie statywu na zewnątrz. Różne modele plecaków posiadają nie tylko miejsce na aparat wraz z licznym osprzętem, ale także na inne przydatne podczas wycieczek elementy, jak prowiant oraz kurtka przeciwdeszczowa. W przypadku plecaków ważny jest także system nośny, a więc szerokie szelki, stelaż zapewniający optymalne odprowadzanie wilgoci z pleców oraz pas biodrowy poprawiający stabilność. Warto zwrócić uwagę także na możliwości rozmieszczenia sprzętu w plecaku, by środek ciężkości nie znajdował się zbyt wysoko, a także na obecność tak zwanego systemu szybkiego dostępu, który umożliwia chowanie i wyjmowanie aparatu bez zdejmowania plecaka, za pomocą dodatkowego otworu w jego boku.

Torba i plecak w jednym

Wyjściem dla osób, które nie potrafią się zdecydować, czy wybrać plecak czy torbę, są plecaki-torby typu Sling z jednym szerokim ramiączkiem, które łączą w sobie zalety obu rozwiązań i można nosić je, jak torbę lub jak plecak. Kolejną możliwością jest torba i plecak foto w jednym, wyposażona w solidne mocowanie statywu oraz płaszcz przeciwdeszczowy. W zależności od aktualnych potrzeb możemy użyć ją jako plecak lub jako torbę i korzystać z zalet obu opcji. Innym ciekawym rozwiązaniem jest plecak fotograficzny na kółkach, który docenimy zwłaszcza w podróży, gdyż pozwoli odciążyć nasze plecy od ważącego dość dużo sprzętu.

Rozwiązania do zadań specjalnych

Jeśli priorytetem jest dla nas jak najlepsze zabezpieczenie aparatu i akcesoriów, powinniśmy pomyśleć o solidnej torbie na sprzęt studyjny. Zapakowany w nią sprzęt wozi się zwykle w określone miejsce, w którym odbywać się ma sesja zdjęciowa. Walizka wyposażona jest w sztywne przegrody lub też wypełniającą całe wnętrze i idealnie dopasowującą się do umieszczanych w walizce elementów. Ciekawym rozwiązaniem jest także kamizelka reporterska pozwalająca chować przydatne akcesoria w licznych kieszeniach, dzięki czemu wszystkie ważne elementy mamy pod ręką. Trzeba mieć jednak na uwadze fakt, że żadna z kieszeni nie zmieści na przykład dużego i ciężkiego obiektywu. W rezultacie mobilna kamizelka może być jedynie rozwiązaniem dodatkowym.

W ofercie naszego sklepu znajdują się zarówno tradycyjne pokrowce fotograficzne na aparat i statyw, jak i również rozwiązania łączące zalety różnych wspomnianych opcji, m.in. torba na aparat, którą można przekształcić w plecak lub plecaki fotograficzne z kółkami, które można ciągnąć po twardej nawierzchni tak samo, jak walizkę. Zapraszamy!