/ BLOG FOTO VIDEO

Yongnuo YN968EX-RT – nowy flagowiec także do Video?

News, Sprzęt Fotograficzny, Sprzęt Video,

Inżynierzy z Yongnuo przygotowali kolejną nowość na rynku lamp reporterskich. Tym razem producent postawił nie tylko na synchronizację z systemem bezprzewodowej komunikacji Canon – dodatkowy moduł LED to ukłon w stronę fotografów kręcących podczas reportażu także filmy. Co nowego w YN968EX-RT?

Lampa błyskowa reporterska Yongnuo 968EX-RT

Lampa reporterska Yongnuo 968EX-RT

Lampa LED

Trójdiodowa lampa światła ciągłego LED umieszczona na głowicy lampy będzie spełniała funkcję dodatkowego oświetlenia, które przyda się na pewno w trybie Video, czyli wtedy gdy światło błyskowe okazuje się całkiem nieprzydatne. Dodatkowe oświetlenie wspomoże dodatkowo pracę Autofocusa, a być może pomoże także delikatnie doświetlić pierwszy plan podczas błyskania lampą „w sufit”.

Producent nie zdradził jeszcze jak mocno będą świeciły wspomniane diody, wiadomo natomiast, że ich jasność będzie regulowana, a oprócz wbudowanego dyfuzora w komplecie znajdzie się także filtr ocieplający barwę światła.

Synchronizacja radiowa

Pod względem specyfikacji YN968EX-RT przypomina znany nam już model YN600EX-RT. Obie lampy współpracują z najbardziej zaawansowanym systemem synchronizacji radiowej Canona – spodziewamy się zatem współpracy ze sterownikami Canon ST-E3-RT/ YN-E3-RT oraz lampami Canon 600EX-RT i YN600EX-RT zarówno w trybie Master jak i w trybie Slave.

Specyfikacja lampy YN968EX-RT

Nie zawiedziemy się także na tych funkcjonalnościach lampy, które znajdowaliśmy już w innych wyższych modelach lamp błyskowych Yongnuo. Wysoka liczba przewodnia – GN60, tryb Manual, Multi i tryb w pełni automatyczny TTL, wsparcie dla krótkich czasów otwarcia migawki aż do 1/8000 s. (HSS) pozwolą wykorzystać tą lampę nie tylko podczas reportażu ale także podczas wymagających sesji w świetle dziennym lub dla bardzo dynamicznych ujęć.
Automatyczny zoom palnika (20-105 mm) i synchronizacja przez błysk fotoceli (tryb S1 i S2) to kolejne elementy wyposażenia których nie mogło zabraknąć w lampie z najwyższej półki.
Lampa ma być wyposażona także w port USB, który pozwoli samodzielnie zaktualizować oprogramowanie pobrane z oficjalnej strony producenta.

Wszystkie nowości od Yongnuo znajdziecie oczywiście na Fripers.pl: https://fripers.pl/b/yongnuo

EDIT [22.02.2018]:

Doceniona przez użytkowników

Lampa Yongnuo YN968EX-RT od kilku miesięcy znajduje się w stałej ofercie sklepu. Praktyczne połączenie światła błyskowego i ciągłego LED docenili sami użytkownicy. Lampa 968EX-RT głosami czytelników fotopolis oraz Digital Camera Polska została wybrana najlepszym akcesorium oświetleniowym roku 2017.

Lampa YN968EX-RT

Lampa 968EX-RT zwycięzcą w plebiscycie czytelników fotopolis!

Warto przy okazji uzupełnić kilka praktycznych informacji.

Canon RT i 300 luxów światła ciągłego

Potwierdziły się doniesienia o współpracy lampy YN968EX-RT z systemem bezprzewodowej transmisji radiowej Canon RT. Jeżeli korzystasz z zaawansowanych wyzwalaczy i lamp Canona lampa Yongnuo będzie współpracowała z systemem.

Dodatkowy moduł światła ciągłego zamontowany w przedniej części głowicy lampy sprawdza się jako samodzielne źródło oświetlenia. Z ogniwa LED o temperaturze 5500 K i mocy 300 luxów (pomiar z odległości 1 m) skorzystasz podczas kręcenia wideo także bezpośrednio z ręki. Lampa zamontowana na stopce aparatu spokojnie doświetli pierwszy plan, a jeśli światło zastane będzie zdecydowanie cieplejsze od zimnego 5500K, pomarańczowy filtr obniży temperaturę emitowanego światła.
LED tak samo jak błysk działa także wtedy gdy korzystasz z lampy zewnętrznie (tzn. nie na aparacie). Yongnuo 968EX-RT przymocowana do statywu lub postawiona na stole może doświetlać np. niewielkie przedmioty. Z dwóch lamp można skonstruować prowizoryczny mini set-up produktowy.

Konstrukcja lampy umożliwia podłączenie zewnętrznego zasilania. Dodatkowy zapas mocy może zapewnić battery pack CP-E3 lub CP-E4.

Na rynku dostępny jest już także siostrzany model tej lampy czyli YN968N, który jak nie trudno się domyślić przeznaczony jest dla systemu Nikon. W tej wersji lampa współpracuje z flagowym wyzwalaczem Yongnuo 622N. 

mp

Data: Listopad 28, 2016
Autor: Fripers.pl
Udostępnij: