/ BLOG FOTO VIDEO

Praktyczne Warsztaty Oświetlenia – relacja

Inne,

W ostatnią niedzielę 13.X.2013 w warszawskim Studio Huśtawka odbyła się druga już edycja Praktycznych warsztatów oświetlenia z Mariuszem Tokajukiem. Dzięki uprzejmości Studia Huśtawka, tym razem za oświetlenie studyjne odpowiadał Fripers.pl. Dobre warsztaty to przede wszystkim praktyka, tak też było tym razem. Część „teoretyczna” poświęcona charakterystyce sprzętu studyjnego oraz zasadom bezpieczeństwa zajęła kilkanaście minut, resztę dnia uczestnicy spędzili ucząc się podstawowych zasad przygotowania planu zdjęciowego, ustawiając oświetlenie i fotografując pod okiem Mariusza Tokajuka.  Bardzo ważne, że znalazł się czas zarówno na prace w grupie jak i indywidualną pracę z modelką. Plan zdjęciowy tak pochłonął uczestników, że pojawienie się pizzy przeszło niemal niezauważone :] Jesteśmy pod wrażeniem i polecamy warsztaty Mariusza wszystkim początkującym adeptom fotografii studyjnej.

Na warsztatach korzystaliśmy z oświetlenia błyskowego marki Jinbei. Na planie zdjęciowym pracowało w kilku wariantach od 1 do 5 lamp błyskowych Jinbei DPIII o mocy 600 Ws wyposażonych w 4 kanałowe wyzwalacze radiowe. Uczestnicy mogli korzystać z 150 centymetrowej, szybkorozkładalnej Okty Freepower, oraz czaszy beauty dish z plastrem miodu. Pomocne okazały się również softboxy typu strip,  płaszczyzny dyfuzyjne oraz odbijające, czasze typu portable i wrota.

Drugim wariantem było oświetlenie filmowe. W tym przypadku sprawdziła się lampa z soczewką fresnela o mocy 1000W z wrotami oraz Lampa fluorescencyjna 6x55W.

Na zakończenie uczestnicy spróbowali swoich sił w malowaniu światłem za pomocą lamp systemowych z filtrami barwnymi.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za świetną atmosferę, Mariuszowi za świetne warsztaty, a Studiu Huśtawka za organizację wydarzenia i zaproszenie.

Liczymy na kolejną edycję. Poniżej galeria zdjęć z warsztatów.

Data: Październik 16, 2013
Autor: Fripers.pl
Udostępnij: