/ BLOG FOTO VIDEO

Nowe monitory podglądowe Lilliput

Inne, Sprzęt Video,

Monitory podglądowe stają się podstawowym narzędziem pracy każdego kto na poważnie zajmuje się filmowaniem lustrzankami cyfrowymi, dlatego wzrost popularności kamery DSLR jako rejestratora video motywuje producentów monitorów do działania. Lilliput Electronics poszerzył ostatnio swoją ofertę o nowe modele dopasowane do rosnących wymagań klientów. Najnowsze „Lilliputy” dostępne są już w Fripers.pl.

5D-II z Peakingiem

Znaną już z naszej oferty serię 5D-II uzupełniliśmy o dwa bardziej zaawansowane modele wyposażone w opcje False Color i Exposure (wspomagają kontrolę ekspozycji) oraz świetne narzędzie do wzrokowej kontroli ostrości czyli Peaking. Nowe 5D-II, podobnie jak dwie poprzednie wersje, dostępne jest zarówno w wersji HDMI in (5D-II/P) jak i HDMI in/out (5D-II/O/P). Warto przypomnieć, że wszystkie monitory z tej serii wspierają pracę z Canonem 5D-II – „C5d mode” automatycznie dopasowuje obraz do wielkości ekranu, niweluje także problem opóźnień reakcji monitora na sygnał z kamery.

Seria Lilliput 5D-II

Nowa seria 664

Wymagających użytkowników powinna zainteresować całkiem nowa seria oznaczona liczbą 664. Główne zmiany zaszły przede wszystkim w gabarytach urządzenia oraz specyfikacji technicznej ekranu. Monitory z tej linii wyposażono w 7′ wyświetlacz, na którym zobaczymy „więcej” nie tylko dzięki wyższej natywnej rozdzielczości (1280x800px), ale także większej jasności ekranu (400cd/m2) i znacznie poprawionym zakresom kątów widzenia (178° w pionie i w poziomie). Dodatkowo zmniejszono rozmiary urządzenia o blisko centymetr dla każdego z wymiarów (184,5×131×23 odpowiednio do 196,5x145x31 dla serii 5D-II), wyraźnie odczuwalna jest także różnica w wadze (365g, gdy 5D-II waży 505g).
Na uwagę zasługuje również odświeżony i lepiej dopracowany design – zmienił się i sposób mocowania osłony przeciwsłonecznej – sztywną konstrukcję, podatną na uszkodzenia mechaniczne, zastąpiono elastycznym materiałem przyczepianym na rzep. Chociaż to rozwiązanie może okazać się mniej odporne na zabrudzenia – wygoda użytkowania i przechowywania powinna nam zrekompensować tę niewielką wadę.
W menu znajdziemy to samo co w wyższych modelach 5D-II, dodatkowo seria 664 została wzbogacona o opcję PIP (Picture in Picture), która pozwala na oglądanie dodatkowego kanału w miniaturze, wtedy gdy potrzebujemy śledzić dwa obrazy jednocześnie. Na obudowie znajdziemy też przycisk wyzwalania migawki aparatu, którego brakowało w poprzednich modelach.
Znów analogicznie do serii 5D-II, 664 dostaniemy w 4 wersjach – podstawowej z HDMI in, 664/O z HDMI in/out, oraz 664/P i 644/O/P wyposażone dodatkowo w opcję Peaking.

Seria Lilliput 664

663/S/P  Lilliput z SDI

Perełką na koniec będzie monitor 663/S/P w specyfikacji podobny do serii 664, jednak wyposażony dodatkowo w pożądane przez profesjonalistów złącze SDI (in/out), które pozwala podłączyć monitor długim przewodem, bez utraty na jakości obrazu, właściwej dla podobnych połączeń HDMI wspieranych przez więcej niż kilkumetrowy przewód – takie rozwiązania stosowane są m.in. na dużych planach filmowych i w studiach nagraniowych gdy kamera musi być umieszczona daleko od operatora.

Lilliput 663/S/P

Data: Listopad 28, 2013
Autor: Fripers.pl
Udostępnij: