/ BLOG FOTO VIDEO

Jak powstało to zdjęcie #1 – Róża Sampolińska

Fotografia studyjna, Poradniki,

Wielu fotografów podkreśla wielką moc jaką niesie ze sobą obserwacja i analiza twórczości mistrzów w zgłębianej dziedzinie. Pytamy zatem u źródła – samych mistrzów – jak powstają ich zdjęcia, jak tworzą pojedyncze obrazy i całe historie.

Autor

Pierwszym gościem nowego cyklu będzie Róża Sampolińska – jej charakterystyczny filmowy styl nawiązujący do klasycznego klimatu Film Noir rozpoznawalny jest nie tylko w Polsce ale także za granicą – Róża mieszkała i tworzyła nie tylko w Europie (Kraków, Londyn), ale także w Azji (Tokyo), a od kilku lat w Ameryce (Colorado Springs, San Antonio). Jej fotografia to przede wszystkim mocne przejścia tonalne – pomiędzy światłem, a cieniem – bohaterowie jej portretów przedstawiani są zawsze zatem w wyjątkowym Hollywódzkim świetle.

A co przygotowała dla nas Róża? Zobaczcie sami!

Zdjęcie

sampolinska01

Opis

Tło / białe tło polipropylenowe Freepower.
Oświetlenie tła / lampa światła stałego Fripers z żarówką fluorescencyjną 200W z reflektorem
Światło kluczowe /lampa błyskowa Jinbei DM2 200Ws z beauty dishem i z plastrem miodu skierowana na modelkę pod kątem 40 stopni z prawej strony.
Światło wypełniające / przed modelką, na poziomie talii modelki znajduje się lampa błyskowa Jinbei DM2 200Ws z wąskim softboxem (strip) z gridem.
Ponieważ światło wypełniające, mimo skręcenia na minimum mocy, było wciąż zbyt mocne, a słabszej lampy nie miałam, przesłoniłam softbox trzykrotnie złożonym kawałkiem koronkowego materiału, który akurat był pod ręką, co w efekcie osłabiło jego intensywność. Czyli nie sprzęt jedynie, a kreatywność jest ważna, by osiągnąć zamierzony cel.
diagram oświetlenia

Sprzęt i parametry ekspozycji:

Aparat / Nikon D700
Obiektyw / Nikkor 85/1.4
Przesłona / f5.0
Czas / 1/250 s.
ISO / 100

Więcej? Warsztaty!

Jeśli chcecie lepiej poznać tajemnice tworzenia filmowych portretów – niedługo nadarza się doskonała okazja by spotkać się z Różą na żywo podczas warsztatów w Warszawie. Warto skorzystać z tej oferty – zwłaszcza, że na co dzień Róża mieszka za granicą, a na tą edycję warsztatów przylatuje specjalnie z Teksasu!

Tutaj dowiecie się więcej:

>> Warsztaty oświetlenia portretowego Film Noir z Różą Sampolińską <<

Śpieszcie się, zostały ostatnie miejsca!

mp

Data: Sierpień 26, 2016
Autor: Fripers.pl
Udostępnij: