/ BLOG FOTO VIDEO

7 linków: Fotografuj z kolorowymi filtrami!

Fotografia studyjna, Inne, Plener, Poradniki,

Zmiana barwy światła za pomocą kolorowych filtrów, to prosty sposób na uatrakcyjnienie zdjęć. Kolorowe filtry sprawdzą się w studyjnych portretach oraz w sesjach plenerowych. Z pewnością ma je w plecaku każdy kreatywny strobista. Jeśli jesteś ciekawy jakie efekty można dzięki nim osiągnąć przeczytaj nasz artykuł. W poniższym zestawieniu przygotowaliśmy zbiór linków ze wskazówkami jak używać filtrów by osiągnąć ciekawy efekt oraz kilka inspiracji.

1. Warsztat: Portrety studyjne

Ciekawe efekty można uzyskać używając kolorowych filtrów w portrecie studyjnym. W poniższym linku znajdują się zdjęcia Jake’a Hicksa wraz z diagramami i opisami jak dane zdjęcia były wykonywane.

https://fstoppers.com/studio/shooting-color-gels-2723

2. Warsztat: Filtry w fotografii produktowej

Filtrów w studio można użyć też do fotografii produktowej. Zastosować można je np. w fotografii szkła.

3. Warsztat: Filtry – kolorowe tło

Filtry i żele mogą posłużyć również do stworzenia kolorowych teł fotograficznych. W materiale w szczegółowy sposób przedstawiono jak się do tego zabrać, dowiemy się m.in. jak wypełnić kolorem odpowiednio dużą przestrzeń za modelką, jak świecić, żeby kolor nie psuł zdjęcia i nie docierał, tam gdzie tego nie chcemy.

4. Warsztat: Jak zrobić kolorowy cień wykorzystując filtry

Filtry można wykorzystywać na wiele sposobów, w poniższym materiale przedstawiono, jak dzięki nim uzyskać kolorowy cień za modelem. Ciekawy efekt, który dobrze będzie wyglądał np. w fotografii mody.

5. Inspiracja: Sesja Jake Hicksa

Sekrety Jake’a Hicksa zdradzaliśmy w pierwszym materiale, natomiast w poniższym można obejrzeć więcej zdjęć jego autorstwa z wykorzystaniem kolorowych filtrów.

http://jakehicksphotography.com/#/postcards-from-sanctuary/

JakeHicksPhotography+(5+of+6)-2

6. Inspiracja: Sesja okładkowa Beyonce

Beyonce inspiruje nie tylko muzyków, ale również fotografów. Niedawno pokazywaliśmy backstage z sesji z jedną lampą, której była bohaterką. Tu backstage z sesji dla Complex.

7. Inspiracja: Filtry wykorzystane do „kolorowania” architektury

Ciekawym pomysłem jest wykorzystanie filtrów w nocnej fotografii architektury. Poniżej udostępniamy galerię Qingyan „Remington” Zhu, który wykorzystał kolorowe filtry żeby uatrakcyjnić nudne,szare przestrzenie.

https://www.behance.net/gallery/36987527/Unnatural-Space-Lower-Wacker

 

Data: 23 września, 2016
Autor: Fripers
Udostępnij: