/ BLOG FOTO VIDEO

5 pomysłów na prezent od fotografa

Inne, Poradniki, Sprzęt Fotograficzny,

Święta tuż tuż, a Ty nadal nie masz pomysłu co podarować najbliższym pod choinkę? Może w tym roku zamiast snuć się po centrum handlowym (lub sklepach internetowych) w poszukiwaniu „czegoś co się nada” – wykorzystasz swoją pasję, wiedzę i umiejętności i pod choinką zostawisz coś niepowtarzalnego – prawdziwy prezent od fotografa.

Kalendarz

Klasyk w kategorii fotograficznych prezentów. Kalendarz co roku przydaje się nowy, a ten ilustrowany zdjęciami Twojego autorstwa nie będzie dostępny w żadnym sklepie (no chyba, że jednak Twoje zdjęcia zdobią komercyjny kalendarz :)). Taki prezent będzie przypominał o pięknych momentach przez cały rok.

Jakie zdjęcia umieścić w takim kalendarzu? Czy będą to pejzaże z podróży, czy pamiątkowe zdjęcia członków rodziny, lub każdy inny bliski wam temat – zależy od Ciebie. Aby stworzyć taki kalendarz skorzystaj z oferty jednego z internetowych fotolabów (zwykle udostępniają darmowe szablony) i zamów online. Jeśli jesteś naprawdę ambitny i masz dodatkowo smykałkę do prac manualnych – wykonaj kalendarz w całości sam (tutaj pomoże pełen inspiracji internet).

kalendarz

Gadżet z fotografią

Ucieszyć może również przedmiot codziennego użytku zdobiony wizerunkiem kogoś bliskiego. Chociaż kubeczki i poduszki ze zdjęciem kojarzą się z kompletnym kiczem, odpowiednio dobrana fotografia skomponowana z przydatnym gadżetem może pozytywnie zaskoczyć obdarowanego. Znów tematem zdjęcia może być nie tylko osoba ale też szczególe miejsce lub przedmiot. Bez trudu znajdziesz fotolab, który wybrany obraz naniesie nie tylko na przedmioty codziennego użytku, ale stworzy z niego plakat albo nawet fototapetę.

Duże pole do popisu mają także fotografowie o zdolnościach manualnych. Wykorzystując zdjęcia wywołane wcześniej w fotolabie lub wydrukowane na domowej drukarce możesz stworzyć niezwykłą zakładkę do książki albo biżuterię zdobioną fotografią.

kubek

Profesjonalny wydruk i oprawa

Obraz zyskuje lub traci zależnie od kontekstu w jakim zostanie przedstawiony. Najważniejsze dla was zdjęcia zasługują zatem na najlepszą jakość wydruku i porządną oprawę. Jeśli znajdziesz już fotografię godną powieszenia na ścianie – zadbaj aby oprawa pasowała nie tylko do jej treści, ale również do wnętrza, w którym będzie wisiała. A co kryje się pod hasłem „dobry wydruk”? Liczy się zarówno jakość papieru, poprawne odwzorowanie kolorów jak i rozpiętość tonalna. Dobry wydruk będzie cieszył oko wysoką dynamiką obrazu i doskonałym odwzorowaniem szczegółów. Aby zdjęcie w ramie nie służyło jako lustro odbijające wszystkie źródła światła (okno, żyrandol) warto zainwestować w szybę z antyrefleksem, która będzie przejrzysta w każdych warunkach.

Tutaj niespodzianka dla naszych czytelników – eksperci w dziedzinie wydruków i opraw – Profesjonalni Oprawcy z Łodzi oprócz pomocy w dobraniu najlepszej oprawy zapewniają 10% zniżki na wydruki i oprawy dla czytelników bloga. Aby skorzystać z rabatu wystarczy podać hasło „fripers oprawia”.
Więcej informacji na stronie: www.kobakov.pl/Oprawcy (hasło działa do końca stycznia 2017).

zdjeciewramie

Album lub Fotoksiążka

Wydanie zbioru zdjęć w postaci wielostronicowego wydawnictwa świetnie sprawdza się wtedy gdy zależy nam na podsumowaniu ważnego wydarzenia lub zakończonego etapu. Niekoniecznie musi to być album ze ślubu albo ostatnich wakacji na Teneryfie – świetnym tematem dla większego zbioru może być zbiór zdjęć związanych po prostu z ważną osobą, hobby, lub cyklem spotkań które chce się wspominać :)

Jeśli masz dostęp do odpowiedniego skanera być może zrobienie specjalnego prezentu będzie świetną motywacją do przypomnienia naprawdę starych zdjęć, które w formie przeźroczy, filmów lub nadszarpniętych zębem czasu odbitek od lat leżą zapomniane w jakimś pudełku. Może najlepszy prezent od fotografa to po prostu odnowienie (retusz) bardzo zniszczonej fotografii?

zdjeciarodzinne

Sesja rodzinna w studio lub w plenerze

Jeżeli nie lubisz grzebać w tym co było, wolisz natomiast planować i po prostu działać – zorganizuj dla rodziny specjalną sesję – taką, która będzie nie tylko całkiem nowym przeżyciem ale i okazją do stworzenia niepowtarzalnej pamiątki. Sposób realizacji tego pomysłu zależy naturalnie od Ciebie. Naszym zdaniem warto zebrać rodzinę w naprawdę dużym składzie w starannie wybranym miejscu i czasie. Tak aby każdy przygotował się do niej jak do rodzinnego wydarzenia.

Jeśli zdecydujesz się zaprosić wszystkich do prawdziwego studio – sesja może okazać się atrakcją samą w sobie – dla niektórych bliskich będzie to nie tylko okazja aby lepiej poznać Twoją pasję/pracę, ale także wyjątkowa sposobność aby stanąć w świetle reflektorów niczym prawdziwy model. Nie mówiąc o tym, że zdjęcia które powstaną na takim spotkaniu będą po prostu świetną pamiątką godną rodzinnej kroniki.

Uwaga! Pomysł na wspólną sesję można wykorzystać także dla grupy przyjaciół lub znajomych z którymi dzielisz wspólne pasje.

sesjawstudio

Data: 12 grudnia, 2016
Autor: Fripers
Udostępnij: